*
 
כניסה
חפש
דלג על קישורי ניווט
דפי Wiki
כיצד להשתמש באתר Wiki זה
דף הבית
 
 
left|thumb|700px|
== <span style="color: red">'''אתר שיתופי ללימוד הערבית - חט"ב אלון עמל נהריה'''</span> ==
היעזרו ב[http://meta.wikimedia.org/wiki/Help:Contents מדריך למשתמש] למידע על שימוש בתוכנת הוויקי.
==<font color="#33ff33">'''פעילויות'''</font>==
מאגר מילים
===<font color="#ee33ee">'''רציונאל'''</font>===
* על פי [http://www.amalnet.k12.il/sites/hadshanut/articles/had00141.asp נחמיאס ומיודוסר ]
"תהליכי תקשורת בין לומדים נחקרו לעומק בסביבות למידה מסורתיות שבהן הלמידה השיתופית התקיימה פנים-אל-פנים. טכנולוגיות למידה מתקדמות ובראשן האינטרנט עשויות להביא עמן שינוי משמעותי בתצורה ובמהלך של הלמידה בקבוצות. הלמידה אינה מוגבלת למקום ולזמן, פעולות פנים-אל-פנים המתנהלות בו-זמנית המאפיינות עבודה בקבוצה מסורתית אינן קיימות עוד; התקשורת הבין-אישית מתבצעת באמצעות כלים טכנולוגיים. הדבר מאפשר לחברי הקבוצה למלא תפקידים שונים... אופייה של התקשורת מאפשר לחברי הקבוצה לדון בינם לבין עצמם תוך אפשרות של הכנה וניסוח מראש של המסרים, ללא לחץ המאפיין מפגש תקשורתי פעם-אל-פנים."
===<font color="#ee33ee">'''מטרות'''</font>===
====למידה שיתופית====
בניית מאגרי מידע בהם התוכן נכתב ונערך במשותף על ידי תלמידי הכיתה כלומר, עבודה של מספר משתמשים על יצירה משותפת אחת בסביבה של [http://www.i-zm.info/data/article.phtml?c_id=2&id=653 וויקי].
המערכת כוללת מספר כלים המאפשרים לקרוא את הטקסט  ולערוך אותו. המשתמשים ייצרו תוצר אחד משותף שישתכלל תוך כדי שיתוף פעולה מתמשך ביניהם. כל אחד מחברי הקבוצה יתרום ליצירה ע"י יצירת טקסטים חדשים ועדכון טקסטים קיימים. מידע נוסף על סביבה זו ניתן למצוא [http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99 בויקיפדיה.]
====מעקב והערכה ללומד, למלמד ולחוקר====
בסביבת [http://avrumrotem.com/avrum-S/wikikita/ וויקי] זו  הלומדים והמלמדים יעקבו אחר התפתחות היצירה. תהליך זה נשמר ומתועד ומאפשר בין היתר למנחה להעריך את עבודתו של כל תלמיד. המערכת שומרת את כל הגרסאות הקודמות וכך, ע"י עיון בהיסטוריה, ניתן להבחין ולהפריד את תרומתו האישית של כל תלמיד לתוצר הסופי המשותף.
 

* [http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Configuration_settings רשימת ההגדרות]
* [http://www.mediawiki.org/wiki/Help:FAQ שאלות נפוצות]
* [http://mail.wikimedia.org/mailman/listinfo/mediawiki-announce רשימת התפוצה על השקת גרסאות]
 
ברוך הבא לאתר ה- Wiki שלך!
באפשרותך להתחיל ולהוסיף תוכן לדף זה על-ידי לחיצה על ערוך בראש דף זה, או ללמוד עוד אודות אתרי Wiki על-ידי לחיצה על כיצד להשתמש באתר Wiki זה בהפעלה המהירה.

מהו אתר Wiki?

Wikiwiki פירושו מהיר בשפה ההוואית. אתר Wiki הוא אתר שבו משתמשים יכולים לערוך בקלות כל דף. אתר זה גדל בצורה אורגנית על-ידי קישור של דפים קיימים יחד או על-ידי יצירת קישורים לדפים חדשים. אם משתמש מוצא קישור לדף שעוד לא נוצר, הוא יכול להפעיל את הקישור וליצור את הדף.

בסביבות עסקיות, אתר Wiki מספק אפשרות לשמירת ידע בדרך שדורשת תחזוקה מועטה. מידע שמועבר לרוב בהודעות דואר אלקטרוני, בשיחות מסדרון, או שנכתב על חתיכת נייר, יכול במקום זאת להישמר באתר Wiki, מקושר לידע דומה.

דוגמאות נוספות לשימוש באתרי Wiki כוללות רעיונות מסיעור מוחות, שיתוף פעולה בתכנון, יצירת מדריך הוראות, איסוף נתונים מהשטח, מעקב אחר ידע הנצבר במוקד טלפוני ובניית אנציקלופדיה של ידע.

שונה לאחרונה ב- 06/10/2009 21:48  על-ידי הדסה טלי 
*
 
דף הבית צור קשר על בית הספר תקנון האתר מפת האתר