דלג לתוכן ראשי

מטלות מתוקשבות הבעה ולשון

חפש
חטיבת ביניים א' אלון
כיתות
חדרי מקצוע
אשכול הפיס
פדגוגיה
  
חטיבת ביניים א' אלון > חדרי מקצוע > לשון והבעה > מטלות מתוקשבות הבעה ולשון > דפי Wiki > כיצד להשתמש באתר Wiki זה  

כיצד להשתמש באתר Wiki זה

כיצד להשתמש באתר Wiki זה
באפשרותך להשתמש באתר Wiki זה לשם שיתוף ידע, ביצוע סיעור מוחות, שיתוף פעולה עם הצוות שלך בנוגע לעיצוב, יצירת מדריך הוראות, בניית אנציקלופדיית ידע או פשוט לשם כתיבת מידע יומיומי בתבנית קלה לגישה וניתנת לשינוי.


עריכת דפי Wiki
אתר Wiki זה מספק עריכה מסוג 'מה שאתה רואה הוא מה שאתה מקבל' (WYSIWYG). כדי לערוך דף, לחץ על ערוך בראש הדף. באפשרותך להוסיף טבלאות ותמונות בלחיצת לחצן. כשתהיה מרוצה מהשינויים שביצעת, לחץ על אישור כדי לעדכן את הדף.

יצירת קישורים לדפים
באפשרותך ליצור קישור לדף אחר באתר Wiki זה על-ידי הקפת שם הדף בסוגריים מרובעים כפולים בטופס העריכה. לדוגמה, הקלד [[בית]] כדי ליצור קישור לדף בשם בית ו[[כיצד להשתמש באתר Wiki זה]] כדי ליצור קישור לדף זה.

כדי ליצור קישור לדף וכדי שהקישור יציג טקסט שונה משם הדף, הקלד תו צינור (|) לאחר שם הדף ולאחר מכן הקלד את טקסט התצוגה. לדוגמה, הקלד [[בית|דף הבית]] כדי ליצור קישור שייקרא דף הבית שמצביע עד דף בשם בית.

כדי להציג סוגריים מרובעים כפולים פותחים או סוגרים ללא ביצוע קישור, הקלד קו נטוי הפוך לפני הסוגריים המרובעים הכפולים. לדוגמה, \[[ או \]].

יצירת דפים
יש שתי דרכים עיקריות ליצירת דף חדש באתר Wiki:
  1. יצירת קישור קדמי לדף אחר ולאחר מכן לחיצה עליו כדי ליצור את הדף:
    זוהי הדרך המומלצת ליצירת דף כיוון שקל יותר לאנשים למצוא את הדף כשדף אחר מקשר אליו.

    קישורים קדמיים לדפים שלא קיימים כוללים קו תחתון מקווקו. התחל על-ידי הוספת הקישור (עקוב אחר התהליך יצירת קישורים לדפים לעיל בדף זה). לחץ על הקישור כדי לעבור לטופס יצירת דף שבו באפשרותך להתחיל להקליד את התוכן.

  2. יצירת דף שאינו מקושר לדף אחר:
    בהפעלה המהירה, לחץ על דפי Wiki. לאחר מכן בתפריט חדש, לחץ על דף Wiki חדש. פעולה זו תעביר אותך לטופס יצירת דף בו תוכל להתחיל להקליד את התוכן.

ניהול אתר ה- Wiki שלך
באפשרותך לנהל את הדפים באתר ה- Wiki על-ידי לחיצה על דפי Wiki בהפעלה המהירה. פעולה זו מעבירה אותך לספריית דפי ה-Wiki בה באפשרותך לנהל את הדפים עם כל הפונקציונליות של ספריית מסמכים של Windows SharePoint Services.

שחזור דף
אם אתה צריך לשחזר גירסה קודמת של דף, לחץ על היסטוריה בראש הדף. לאחר מכן, באפשרותך ללחוץ על כל אחד מהתאריכים כדי להציג את הדף כפי שהוצג בתאריך זה. כשתמצא את הגירסה שברצונך לשחזר, לחץ על שחזר גירסה זו בסרגל הכלים.

הצגת קישורים נכנסים
באפשרותך לראות אילו דפים מקושרים לדף הנוכחי על-ידי לחיצה על קישורים נכנסים בראש הדף.

הוספת דף להפעלה המהירה
באפשרותך להוסיף דפים חשובים להפעלה המהירה כדי שמשתמשים יוכלו למצוא אותם בקלות.

כדי להוסיף דף להפעלה המהירה, העתק תחילה את כתובת ה- URL של הדף משורת הכתובת בדפדפן. בתפריט פעולות אתר, לחץ על הגדרות האתר ולאחר מכן לחץ על הפעלה מהירה. לחץ על קישור חדש, הדבק את כתובת ה- URL לתוך הטופס ולאחר מכן לחץ על אישור.

לקבלת מידע נוסף אודות שימוש באתרי Wiki מבוססי Windows SharePoint Services, לחץ על 'עזרה' בכל דף של Windows SharePoint Services.

שונה לאחרונה ב- 28/02/2013 11:17  על-ידי הדסה טלי