*
 
כניסה
ברכות למשלחת: דבר מנכ"ל רשת עמל- שמעון כהן

כותרת

דבר מנכ"ל רשת עמל- שמעון כהן 

גוף

דברי ברכה למשלחת נוער בתיה"ס הטכנולוגיים ברשת עמל

 

רשת "עמל" מובילה מידי שנה משלחות נוער לפולין, כחלק מאמירה חינוכית ערכית. בשנת הלימודים תשס"ח קיבלה על עצמה רשת עמל להוביל את משלחות הנוער של כלל בתיה"ס הטכנולוגיים בארץ. נרתמנו להוביל את כלל המשלחות  מתוך אמונה עמוקה בתרומתו של המסע לגיבוש זהותכם כבני אדם ,כישראלים ולגבי רובכם גם כחלק מהאומה היהודית.

משלחת הנוער שתצא השנה לחוות את הזוועות שעברו יהודי אירופה,  הינה משלחת מגוונת המשקפת  את מכלול העדות, העמים והתרבויות המרכיבים את אוכלוסיית מדינת ישראל.  הובלת המשלחת  על ידינו מגבירה את תחושת השייכות והמעורבות של רשת עמל בקהילה.

המסע אליו אתם יוצאים כולל שני מרכיבים עיקריים: הראשון הוא חשיפה להיסטוריה ולתרבות  היהודית שהתפתחה באירופה באלף שנים האחרונות. תרבות מפוארת זו באה לידי ביטוי הן בעשייה יהודית- הלכתית והן  ביצירות תרבותיות ואומנותיות בתחומים אחרים. המרכיב השני הוא הביקור במחנות ההשמדה - מפגש ישיר עם גיא ההריגה בו הושמדו שישה מיליון בני אדם רק בשל מוצאם.

לצד לימוד השואה והתרבות היהודית שהייתה, תחשפו לדילמות מוסריות איתן התמודדו יום יום קורבנות הרדיפה הנאצית. חוויות אלה יגבירו בכם כך אני מקווה את המודעות לחשיבות של ההגנה על זכויות אדם.

מסע זה, אליו אתם יוצאים יהווה עבורכם חוויה לימודית ורגשית ובו יחברו למקשה אחת הידע שצברתם בנושא השואה עם החוויה הרגשית  הבלתי אמצעית.ויהפכו כך אנו מאמינים, לחלק בלתי נפרד מתודעתכם.

 

ניסיון העבר מלמד  כי תודעת השואה היא המרכיב המכונן המשמעותי ביותר בגיבוש הזהות היהודית והישראלית של בני-נוער. נתון זה מעודד אותנו להמשיך ולהוביל משלחות כאלה, הכוללות מאות מתלמידנו, מידי שנה למסע בפולין .

 

 ובנימה אישית,הינכם יוצאים למסע כשגריריה הצעירים של מדינת ישראל, על כתפיכם מונחת החובה לייצג אותנו אזרחי המדינה בצורה מכובדת וראויה .

אני מאחל לכם ולנו  שתדעו להפיק את מירב התועלות ממסע מכונן זה. יצגו אותנו בכבוד ושובו אלינו בשלום.

 

 

בברכה,

מנכ"ל רשת עמל

שמעון כהן

פג תוקף

 
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך 21/02/2010 10:41  על-ידי חשבון מערכת 
שונה לאחרונה ב- 21/02/2010 10:41  על-ידי חשבון מערכת 
*
 
דף הבית צור קשר על האתר תקנון האתר מפת האתר