על האתר | תוכנית הלימוד | צור קשר
עמלנט משרד החינוך דף בית


רשת חנויות בודי שופ Body Shop
1976 בריטניה
החנות הראשונה של בודי שופ נפתחה בשנת 1976 בברייטון שבאנגליה על ידי אניטה רודיק. בחנות הוצגו למכירה עשרים וחמישה מוצרים שנעשו בעבודת יד. החנות החדירה בקרב הצרכנים מודעות בנוגע לאיכויות הרפואיות הקיימות ברכיבים טבעיים כמו אלו-ורה ושמן חוחובה, רכיבים שלא היו מוכרים עד אז.

שנתיים מאוחר יותר נפתח הסניף השני בקיוסק קטן בבריסל, ועד שנת 1982 מדי חודש שני סניפים חדשים.

בשנת 1985 מימנה חברת בודי שופ פוסטרים לארגון למען איכות הסביבה "גרין-פיס", ושנה מאוחר יותר הקימה מחלקה העוסקת בפרויקטים סביבתיים. מבצע להצלת הליוויתנים, שהתבצע בשיתוף עם "גרין-פיס" בשנת 1986, היה הראשון בסדרת הפרויקטים הסביבתיים של בודי שופ. באותה שנה החלה החברה סוחרת ומחליפה מוצרים עם הודו, ביניהם רולר לכפות הרגליים. בשנת 1989 עסקה החברה בפעילות למניעת שרפות וקראה לממשל הברזילני לעצור את שרפת היערות הטרופיים במדינה. מיליון איש חתמו על עצומה שהוגשה לשגרירות הברזילנית.

בשנת 1990 המשיכה החברה להתרחב, ופתחה סניפים בשלושים ותשע מדינות נוספות. באותה שנה נוסדה עמותת בודי שופ, עמותה האחראית על מתן תרומות למימון מימוש זכויות האדם ושמירה על איכות הסביבה.

בשנת 1993 יצאה בודי שופ במבצע פרסום, להעלאת המודעות בנוגע למצבם הקשה של אנשי אוגוני ומנהיגם קן סרו-וויווה (Ken Saro- Wiwa), שנרדפו על ידי הדיקטטורה הניגרית.

שלוש שנים מאוחר יותר, במסגרת מבצע נגד ניסויים בבעלי חיים, נחתמה העצומה הגדולה ביותר שכללה ארבעה מיליון חתימות. בעקבות המבצע נאסרו ניסויים בבעלי חיים באנגליה.

בשנת 1997 חגגה החברה יום הולדת עשרים ואחת בהשקתה של חנות חדשה ומהודרת שזכתה בפרס עיצוב יוקרתי.

לכבוד חמישים שנה להכרזת זכויות האדם, יצאה החברה במבצע בינלאומי להעלאת המודעות לזכויות האדם. על העצומה חתמו שלושה מיליון איש.

בשנת 1999 הציגה החברה לפני לקוחותיה תצהיר נאמנות אשר עודד את הלקוחות לתרום למגוון ארגוני תמיכה.

בשנת 2000 הוכר "פרס זכויות האדם של בודי שופ". הפרס מיועד לאנשים פרטיים או לארגונים שאינם ממשלתיים (NGO) שנטלו חלק נכבד בפעילות למען החברה, הסביבה או התרבות. מדי שנתיים מכירה חברת בודי שופ בפרויקטים כאלה ומעניקה להם את הפרס, שתורם גם לחשיפה וגם מסייע כלכלית.

כיום פועלות 1900 חנויות בודי שופ ברחבי העולם.

מקורות

The Body Shop - Who We Are
The Body Shop Australia - Introduction


כתבה: גליה כהן
תוספות גולשים
דף בית | פעילות מקוונת | יוצרים רב-תחומיים | ציר זמן | מאגר תמונות
על האתר | תוכנית הלימוד | צור קשר | פורום