*
 
כניסה
דלג על קישורי ניווט
בעקבות אמנים
איפור מקצועי
נבחרת כדורגל
בניית ציפורניים
עיצוב תכשיטים
בטיחות בדרכים
תחבורה ירוקה
זכויות הצרכן 2012
זכויות הצרכן 2010
עוגן לחיים
אימון (Coaching)
מפתחות לחיים
שביל ישראל
ת"א-יפו שנת המאה
רשת עמל > עמוד ראשי > פרויקטים מובילים > מפתחות לחיים
 

 

מפתחות לחיים היא תוכנית אימון מבית היוצר של המינהל לפדגוגיה ברשת עמל. תוכנית הלימודים מיועדת להעניק לבוגר כלים בסיסיים להתמודדות בחיים האמיתיים. התוכנית מתמקדת בשלושה נושאים: מיומנויות בכלכלה, אזרחות דיגיטלית, רטוריקה

בהשתלמות מורים בנושא אזרחות דיגיטלית השתתפו מביה"ס: אורית להב (מטעם עמלנט), ברכה סגל וציפי הראל ובנושא כלכלה, יוסי שפיגל.


אתר זה ישמש כפלטפורמה לשיעורי התוכנית בביה"ס. כאן תוכלו למצוא קישורים לאתרים שישמשו אותנו בפעילויות התוכנית ולרכז הצעות ורעיונות לפעילויות, מערכי שיעור, תרגילים, מדריכים ועוד...

   אזרחות מקוונת; מימשל זמין ושירותים בקליק

מתוך רציונל התוכנית: משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וממלכתיות משדרגים את אתרי האינטרנט לשימוש האזרח - פרויקט 'מימשל זמין' הינו מערכת אינטרנטית המהווה כלי ממשי וקונקרטי לעבודה אקטיבית מול הרשויות, החל מתשלומי ארנונה ועד למילוי ומשלוח טפסים אחרים ומשלוחם. היחידה נועדה לפתח אוריינות שימוש במחשב לצרכים בחיי היום-יום ויכולות מתוקשבות לעמוד מול המערכת הממלכתית בצורה יעילה ונוחה.

בחרנו לקיים בביה"ס שיעורים ב- 3 נושאים...

מֶמשָלתִּי לִי
במסגרת פעילות זו נכיר את פורטל השירותים והמידע של ממשלת ישראל ואת השימושון gov.il פעילות ייחודית תוקדש לאחד מיעדי ביה"ס בנושא התעסוקה ותכלול היכרות עם אתר התעסוקה והנפקת כרטיס עובד.

שִימוּשִי לִי
במסגרת פעילות זו נכיר את הדרך הקצרה ביותר להשגת מידע שימושי יומיומי ולביצוע שירותים מקוונים. נכיר את השימושון Uzit, ואת המידע השימושי שניתן להשיג דרכו בקליק (ובלי ללכת לאיבוד ברחבי גוגל).

חִיוּנִי לִי
במסגרת פעילות זו נכיר דרכים לקבלת ייעוץ וסיוע ברשת, נכין עם התלמידים מאגר של אתרי ייעוץ, סיוע והקשבה, נבדוק ונאשר את אמינות הארגונים מול יועצות בית הספר.

השימושון Uzit הינו מאגר הקישורים השימושיים המקיף ביותר. השימושון קיים ברשת כ- 10 שנים (שם האתר נובע מההגייה של הביטוי Use It). הקישורים באתר מסווגים לקטגוריות וקטגוריות משנה.
פורטל gov.il הוא חלק מפרויקט ממשל זמין, שמטרתו שיפור הקשר בין האזרח למוסדות השלטון. השימושון של הפורטל מספק אתר נוח וברור לגלישה ישירה לשירותים המקוונים שמציעה הממשלה.
  כלכלה; ניהול תקציב אישי

מתוך רציונל התוכנית: אחד מהמאפיינים הבולטים של תפקוד בחברה מודרנית מתוקשבת הוא היכולת להתמודד עם שאלות כלכליות במימד האישי: ניהול תקציב אישי, בחירה מוצלחת באלטרנטיבות, זיהוי מוצרים ראויים לצריכה, הבנת משמעותו של גירעון בתקציב (אוברדרפט) ועוד.

מעוֹת אגרון הכלכלה המינהל והעסקים, כולל לקסיקונים שונים בנושאי כלכלה וחשבונאות ומילון המכיל כ-45 אלף ערכים. עוד באתר: מחשבונים וקישורים שימושיים.
  רטוריקה; ביטוי עצמי

מתוך רציונל התוכנית: היכולת להתבטא בעל פה - להביע רצון, לבטא אינטרסים וצרכים בדרך משכנעת ורהוטה היא אחת היכולות החשובות ביותר. יחידה זו לא נועדה ללמד רטוריקה כדיסציפלינה כי אם להתמקד בהעברת מסרים בסיסיים בדרך של פעילות ממחישה וליישם כלי הבעה בע"פ לשימוש יומיומי.

     

מסמכים

 

חשיפה ממשל זמין (קובץ Pdf)
מדריך מצוין להכרת פורטל השירותים והמידע הממשלתי, כולל תרגילים.

בין חיובי, שלילי ופלילי (מצגת Ppt)

*
 
דף הבית צור קשר על בית הספר תקנון האתר מפת האתר